Wybielanie zębów, piasowanie oraz zakładanie licówek - Zabrze

Przywrócenie zębom ładnego wyglądu to zadanie stomatologii estetycznej. W naszej klinice stosujemy całą gamę nowoczesnych i skutecznych zabiegów. Wybielanie zębów, piaskowanie czy zakładanie licówek sprawia, że uśmiech wielu naszych klientów odzyskuje blask. Z wiekiem na wszystkich zębach gromadzi się osad i często codzienne szczotkowanie pastą nie jest w stanie skutecznie temu zapobiec. Palenie papierosów, spożywanie niektórych napojów, czy szkodliwego jedzenia, a nawet medykamenty tylko pogłębiają ten proces. Można jednak temu zapobiec, a nawet poprawić naturę.

Zmieniamy wygląd zębów

Wybielanie zębów jest najprostszym zabiegiem korekcji wyglądu zębów. Niemniej tak jaki i inne skuteczne sposoby wymaga on wizyty w gabinecie. Nasi specjaliści wybiorą odpowiednie żele i preparaty do nakładania, ustalą odpowiednie dawkowanie. Niekiedy efekt ich działania trzeba utrwalić przez naświetlenia.

Inną metodą zabiegów estetycznych jest zakładanie licówek. To cienkie warstwy materiału porcelanowego lub cementowego, które pozwalają skorygować nie tylko kolor, ale również kształt lub ustawienie zębów. Licówki mogą także wypełniać przerwy między nimi. Poważniejszymi zmianami wyglądu zębów zajmuje się protetyka.

W naszej klinice zajmujemy się także usuwaniem kamienia nazębnego poprzez piaskowanie. Dzięki temu zęby odzyskują dawną barwę bez dodatkowych ingerencji, a dodatkowo chronimy dziąsła i zęby przed chorobami.